Home Seprator SiteMap Seprator Contact Seprator Login Seprator
يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧-

موقعیت:صفحه اصلي > اخبار 
.............................................................................................................................................................................  


نسخه چاپي  ارسال به دوست

دیدار دکتر موسوی به همراه دکتر صومی ریاست دانشگاه بادوتن از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تبریز


به مناسبت سالروز آغاز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی دکتر موسوی مشاور وزیر در امور ایثارگران و دکتر صومی رئیس دانشگاه با خانواده های دو تن از ایثارگران دانشگاه آقایان حمید ثمین کرامت و دکتر محمد حسین شهابی هوراند دیدار نمودند .
لازم به ذکر است مسئولین در این دیدارها از نزدیک مسائل ومشکلات ایثارگران را شنیده و راهکارهای لازم را ارائه نمودند .
گفتنی است حمید ثمین کرامت جانباز شیمیایی و اعصاب و روان  و دکتر محمد حسین شهابی هوراند (متخصص طب اورژانس) آزاده می باشند


دکتر  سید محمد هادی موسوی در آیین تجلیل از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد:
یکی از مولفه های مهم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ منزلت ایثارگران تجلیل از آنان است. صله ی ارحام در آموزه های دینی ما نیز به تجلیل از اقوام نزدیک اشاره دارد.
وی افزود: تجلیل حضوری ارج و قرب بیشتری دارد و تاکید علمای دینی ما همواره بر حضوری سر زدن به آشنایان است و در تجلیل از ایثارگران نیز تجلیل حضوری ارزش بیشتری دارد.
وی با اشاره به ماشینی شدن زندگی و عصر حاکمیت فضای مجازی عنوان کرد: سبک زندگی جدید سبب شده است تا حدودی از ارزش های اخلاقی و آموزه های دینی دور شویم. دفاع از کشور در دوران هشت سال دفاع مقدس برگرفته از پایبندی به آموزه های دینی بود و امروزه نیز باید این ارزش های دینی در جامعه ی ما پررنگ تر شوند.
موسوی با ارائه ی گزارش عملکرد در حوزه ی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بزرگداشت روز شهید بیان کرد: وزیر بهداشت در راستای اجرایی نمودن تاکیدات رهبری و ماده ۶۳ قانون خدمت رسانی اقداماتی را انجام داده اند که  دیدار با خانواده ی خبرنگار شهید محسن خزائی، مادر سه شهید در کاشان، خانواده های شهدای مدافع حرم و جانباز ۷۰ درصد از آن جمله هستند.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری المپیاد ورزشی جانبازان با مشارکت حدود ۷۰۰ نفر از جانبازان که در ساری برگزار شد و گرامیداشت روز شهید در ۲۲ اسفند ماه در شهرهای مختلف و رونمایی از کتب ایثارگران از سایر اقدامات انجام شده به منظور ترویج فرهنگ  ایثار و شهادت است.
وی خاطرنشان کرد: حدود ۴۱هزار ایثارگر در وزارت بهداشت و ۱۲هزار دانشجوی ایثارگر در این وزارت داریم و امید است خدمات شایان تقدیری به این ایثارگران ارائه شود.

 

 

 


 


1396/05/31 /١٦٥١٤٦/409

خروج