• 1399/07/07 - 10:37
  • 60
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
برگزاری آیین اختتامیه بخش مدافعان سلامت بخش مدافعان سلامت شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت

اهدای نشان ویژه مقاومت شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به وزیر بهداشت

دکتر نمکی : امروز همکارانم به عنوان مدافعان سلامت خدمتگزاران کوچک اما صدیق مردم این سرزمین، حماسه تازه ای خلق کردند و یادآور روزهای سخت دفاع مقدس شدند.

 

 

دکتر سعید نمکی در این مراسم اظهار داشت: می‌دانم که برگزاری یک جشنواره سنگین هنری بین‌المللی کار بسیار سختی است. از همه بزرگوارانی که امشب بنده را به عنوان سربازی کوچک خاک پای ملت ایران به یمن بلندی مقام شامخ عزیزانی که خدمتگزاری کردند، شهید و زمین گیر شدند و آن‌ها که مانده‌اند شبانه روز در خدمت مردم بزرگ سرزمینم هستند، به این مراسم دعوت کردند، تشکر ویژه  می کنم. درود می‌فرستم به روح بلند همه مدافعان حریم، حرم و سلامت کشورم و تشکر ویژه دارم از همه کسانی که در به تصویر کشیدن این حرکت بزرگ ملی تلاش کردند. به عنوان یک سرباز کوچک زانو زده و دست همه این عزیزان که در این روزهای سخت در کنار همکارانم در نظام سلامت بودند را می‌بوسم.

وزیر بهداشت یادآور شد: امروز مقاومت نه به معنای یک تاب‌آوری در مقابل ظلم، زور و تجاوز بلکه به معنای شکل گرفتن یک فرهنگ است که در آن ابعاد مختلف زندگی شهروندانی که در مقابل تجاوزها، قلدری‌ها و زورگویی ها ایستادند، بیان می‌شود. در تاریخ دفاع مقدس و بعد از آن فرمی از هنر شکل گرفت که جاودانه‌های بسیار ماندگار و زیبایی را خلق کرد.

دکتر نمکی افزود: امروز همکارانم به عنوان مدافعان سلامت خدمتگزاران کوچک اما صدیق مردم این سرزمین، حماسه تازه‌ای خلق کردند و یادآور روزهای سخت دفاع مقدس شدند. من هرگز در این سرزمین با این صفا و صمیمیت و اخلاص مردمان پاکیزه کشورم، هرگز احساس تنهایی نکردم. از روز نخست به عنوان یک سرباز کوچک همواره همه را در کنار خودم حس کردم. از آنهایی که کمک های مومنانه کردند، از نیروهای مسلح که از روزهای اول اعلام آمادگی کردند، از عزیزانم در سازمان بسیج که در بسیج ملی مبارزه با کرونا در کنارم بودند و اصحاب رسانه، هنر و صداوسیما که این روزها در این عرصه پرخطر دست ما را گرفتند، ادای احترام می‌کنم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امروز روزی است که همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، یک شهید آوینی دیگری باید در کنار ما بیاید که هزاران مرتضی آوینی دیگر را در کنار خود می‌بینیم تا این همه عظمت، بزرگی و حماسه مشترک را به تصویر بکشند که ملت ایران در عرصه بین‌المللی در اوج تحریم های ظالمانه خلق می‌کند و این زاییده عشق به مردم و سرزمین و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی ایران است.وزیر بهداشت افزود: امیدواریم آثار هنری مربوط به دوران مقابله با کرونا در قاب جاودانه های کشور ماندگار باشد و شاهد این تاثیر مستمر در همه ابعاد تا انتهای پیروزی کامل بر این ویروس منحوس باشیم.

در ادامه جایزه ویژه و نشان شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، به دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهدا شد.

وزیر بهداشت پس از دریافت این نشان گفت: هرگز فکر نمی کردم که در خور دریافت چنین نشان و لوحی از اصحاب هنر این سرزمین باشم. این تندیس را به رسم یادگار در دفتر وزیر می‌گذارم تا نسل‌های بعدی بدانند که مردم این سرزمین، خدمتگزاران خود را در روزهای سخت تنها نمی گذراند و فراموش نمی‌کنند.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار سایت
  • کد خبر : 201549
کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *