• 1396/09/20 - 08:11
  • 857
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
کنگره کشوری گرامیداشت روز شهید امسال در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود

کنگره کشوری گرامیداشت روز شهید امسال در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود

جلسه هماهنگی برگزاری کنگره کشوری گرامیداشت روز شهید در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد

در این جلسه دکتر موسوی، مشاور وزیر بهداشت در امور شاهد و ایثارگران بیان کرد: ۲۲ اسفندماه در تقویم ملی ایران به عنوان روز شهید نامگذاری شده است و هر سال این مراسم در سراسر کشور گرامی داشته می‌شود. از سال ۹۳ دکتر قاضی‌زاده هاشمی پیشنهاد برگزاری کنگره کشوری گرامیداشت روز شهید را مطرح کردند و این کنگره در سال‌های ۹۳ و ۹۴ در وزارتخانه برگزار شد. در این کنگره که با حضور دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد، از دو تن از شهدای منتخب هر دانشگاه با اهدای لوح و هدیه به نزدیکانشان تجلیل شد.

وی ادامه داد: سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی یزد برای برگزاری این کنگره اعلام آمادگی کرد و با موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این مراسم به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی یزد و با حضور وزیر بهداشت برپا شد.

دکتر موسوی افزود: امسال با پیشنهاد و اعلام آمادگی دکتر موسوی‌بهار، میزبانی این کنگره کشوری از سوی وزارت بهداشت بر عهده دانشگاه علوم پزشکی همدان است.

دکتر حیدری‌مقدم، قائم مقام رئیس و معاون اجتماعی دانشگاه نیز تاکید کرد: با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان تا کنون میزبان کنگره‌های متعدد بوده است، در برگزاری این کنگره کشوری نیز آمادگی همه‌جانبه دارد.

مقرر شد هماهنگی‌های نهایی این کنگره، در نشستی دیگر با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گیرد. تاریخ دقیق برگزاری این همایش نیز با اعلام دکتر قاضی‌زاده هاشمی، متعاقبا اعلام خواهد شد.

  • گروه خبری : اخبار سایت
  • کد خبر : 169988
کلمات کلیدی